Rozlišujte obuv podle způsobu užití. U nás naleznete především obuv společenskou, módní a vycházkovou.
Výběr obuvi je vhodné konzultovat s námi nebo s personálem na naší prodejně, který odbornou radou může přispět k Vaší spokojenosti.

U nás najdete převážně módní obuv, pokud na e-shopu není označena jinak.

Pokud vybíráte obuv pouze na e-shopu, mějte prosím na paměti, že barevnost je vždy limitována zobrazením monitoru a realná barva může být lehce odlišná od fotografie, kterou vidíte na svém monitoru.

Společenská obuv je určena především pro nošení v interiéru a nehodí se k delší chůzi, neboť je velmi citlivá na mokro, vlhko a nerovný povrch.

Módní obuv je určena pro krátkodobé a občasné nošení. Materiály a typ kostrukce jsou vybírány s ohledem na poslední módní trendy. Životnost takovéto obuvi je omezená, může být i kratší než poskytovaná záruční doba. Tato obuv je určena především do suchého prostředí a není určena pro každodenní, časté používání. 

Vycházková obuv (celoroční nebo zimní) je určena k nošení po místních komunikacích nebo v místnostech. Vyznačuje se mohutnější a trvanlivější konstrukcí spodku boty než obuv společenská. Střih svršku i použité materiály se vyznačují velkou pestrostí druhů. U tohoto typu je potřeba věnovat zvýšenou péči o použité materiály, tzn. obuv impregnovat, krémovat atd.

Výrobní způsob obuvi, obuv lepená. Spodek obuvi je ke svršku připevněn lepením. Pevnost lepeného spoje může být negativně ovlivněna promáčením nebo propocením obuvi, či opakovaným používáním nedostatečně vysušené obuvi.

Výrobní způsob obuvi, obuv flexiblová. Spodek obuvi je přímo přišíván ke svršku obuvi. U tohoto typu je omezená vodonepropustnost. Tuto obuv používejte především do suchého prostředí. Při zvýšené vlhkosti může dojít k promáčení obuvi. U tohoto typu obuvi je nutné provádět důkladnou impregnaci, především u prošívaného okraje obuvi.