Od kolekce podzim/zima 14/15 uvádíme délku stélky, výšku a obvod kozaček u jednotlivých velikostí a modelu přímo u popisu zboží, na kartě Detail produktu.

Délka stélky a obvod kozačky se měří vnitřní, pokud není uvedeno jinak. Měřeno textilním krejčovským metrem. Výška kozačky je měřena bez podpatku. Zákaznicím doporučujeme, aby si takto poměřily botky, co již mají doma a orientovaly se dle tohoto údaje.

Modely, kde uvádíme délku stélky, měříme takto:

Každý z výrobců používá svá specifická "kopyta" pro výrobu obuvi. Proto je složité stanovit přesnou definici číslování velikostí. A proto u nás na e-shopu naleznete uváděné vitřní délky stélky, je to neměnná konstanta, kdy se vyhneme tzn. dopočítávím nadměrů atd.... Prostě změříme každou botu, která k nám dorazí :)

Zároveň u jednotlivých modelů v popisu uvedeme náš názor na odpovídající velikost tak, aby korespondoval s níže uvedenou tabulkou všeobecně uznávaných euro rozměrů a velikostí.

Výška podpatků

Pro pohodlnou chůzi každá z nás preferuje jinou výšku podpadků a proto tomuto údaji věnujeme pozornost a tento údaj naleznete u každého nabízeného artiklu.
Výšku měříme od nejvyššího okraje podpadku (tzn. od paty) kolmo k zemi.